شیشه تاشو

 

شیشه تاشو

 

شیشه های تاشو از مدرن ترین محصولات ساختمانی در سال های اخیر است، شیشه های تاشو در یک سمت جمع می شوند و می توان از آن ها در فضاهایی مثل استخر و آلاچیق و بالکن و..  در کل فصول سال استفاده کرد.

نکته: شرکت آرین دور، يكي از برترين و بزرگترين توليد كنندگان شیشه تاشو ، کابین دوش ، پنچره دو جداره ، پنچره سه جدار شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و نحوه اجرا با ما تماس بگیرید

 

در گذشته اولین راه برای پوشش فضاهایی مانند روف گاردن و بالکن و.. استفاده از شیشه سکوریت ثابت بوده است، اما این شیشه ها محدودیت هایی را ایجاد می کردند و تمیز کردن نمای بیرونی آنها بس دشوار بوده است، در حالی که  شیشه تاشو ریلی متحرک هستند و دیگر با این گونه مشکلات مواجه نخواهید شد زیرا پانل های شیشه ای را می توان به سمتی جمع کرد و هر دو سمت آن را تمیز کرد.

 

در گذشته بالکن ها را با PVC و یا گونه های دیگر مثل آلومنیوم می پوشاندند و باعث میشد تا بالکن به یک محیط کاملا بسته تبدیل شود. بالکن هایی که به این شکل پوشانده می شدند دیگر کاربری بالکن را نداشتند. ولی با ایجاد بالکن های شیشه ای، این وضعیت ازبین رفت و شیشه های تاشو جای آن ها را در معماری خانه گرفتند.

ساختار شیشه تاشو

 

شیشه تاشو

 

شیشه های تاشو از تعدادی پروفیل آلومینیوم تشکیل شده است که دو به دو به صورت افقی و عمودی تهیه شده به این صورت که دو عدد از پروفیل‌ها در سمت افقی و در کف و سقف قرار گرفته می شود و دو عدد از پروفیل‌ها در سوی عمودی و در دو طرف آت قرار می گیرند.

 

این شیشه‌ها درون پروفیل‌ها جای می گیرند و به حالت ریلی حرکت می‌کنند.شیشه تاشو بالکن علاوه بر حرکت ریل وار تا هم می‌شوند. این ویژگی موجب طراحی زیبای فضا می شود و علاوه بر آن مزایای بسیاری هم دارد.

انواع شیشه تاشو

 

شیشه تاشو

 

شیشه تاشو که در قسمت های مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، انواع متعددی دارند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند. با توجه به شیوه باز و بسته شدن و جنس شیشه ها، شیشه های تاشو را در دو گروه قرار می دهند که شامل شیشه با دو لت ثابت و شیشه تاشو با یک لت ثابت می باشند.

شیشه با دو لت ثابت

شیشه با دو لت ثابت شیشه هایی هستند که بیشتر در تراس های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و جهت باز و بسته کردن، نیمی از آنها بر روی لت ثابت سمت چپ و بقیه بر روی قسمت ثابت سمت راست قرار می گیرند.

شیشه تاشو با یک لت ثابت

این نوع شیشه ها با یک لت ثابت نیز در بالکن های کوچک که عرض کمی دارند،استفاده می شوند و یک بخش ثابت برای این مدل شیشه ها در نظر گرفته شده است و بقیه متحرک می باشند.

کاربرد شیشه تاشو

 

شیشه تاشو

 

ویژگی ها و مزایای مهم شیشه جمع شو بالکن باعث شده است تا از این شیشه فقط در بالکن استفاده نشوند؛ بلکه در مکان های زیادی مثل مجتمع های تجاری و مرکز خرید و باشگاه ها و استخرها و… استفاده می کنند.شیشه طاشو همچنین در بعضی از قسمت های دیگر فضاهای مسکونی مثل گلخانه و پاسیو و روف گاردن و .. و حتی در محیط ها اداری مانند سالن برگزاری کنفرانس می توان نصب کرد.

 

شما می توانید با کمک این شیشه های تاشو بالکن خانه تان را تبدیل به بخشی پر کاربرد از منزلتان کنید و به شما این امکان را می دهد تا استفاده حداکثری از فضا منزل را داشته باشد و بالکن را به بخش مهمی از خانه تان تبدیل ‎کنید.بسیاری از طراحان داخلی انتخاب شیشه تاشو را بهترین گزینه جهت بهبود فضاهای مدرن خانه‌های معاصر می دانند.

مزایای شیشه تاشو

با استفاده از شیشه‌های تاشو شما می توانید چشم‌انداز وسیع و زیبایی داشته باشید و خبری از چارچوب و قاب های اضافی و شلوغ نیست.همچنین شیشه های تاشو موجب ارزش ملک شما خواهد شد. در ساخت شیشه تاشو، تمامی استانداردهای ایمنی رعایت می شود.

 

شیشه تاشو از لحاظ معماری تحول بزرگی در خانه ایجاد می‎ کند و استفاده از شیشه های تاشو هیچ منع قانونی در قوانین و مقررات ساختمان ندارد و با بهره گیری از شیشه تاشو بالکن برف زمستان و برگ پاییزی و گلهای بهاری و آفتاب تابستان را در خانه لمس خواهید کرد.

 

این شیشه های تاشو مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به داخل خانه می شوند.و شیشه طاشو همچنین تا حدی عایق صدا و رطوبت هستند.

این شیشه ها تمیزکاری شان آسان است و تعمیرات آن ها نیز ساده است.از ویژگی های خوب این شیشه ها توانایی هر مقدار دلخواهی باز و بسته کردن آن ها وجود دارد و دوام شیشه جمع شو است و در مقابل اشعه های خورشید دوام بالایی دارند.

ویژگی مهم این شیشه های تاشو مقاومت آن ها در برابر ضربه و ضد سرقت است و در اثر هر ضربه ای شکسته نمی شوند.

از مهم‌ترین مزایای شیشه تا شو می توان به نمای زیبا و یکدست آنها اشاره نمود. این نما دید چندان ندارد و تقریبا پوشیده است.این شیشه‌ها می‌توانند تا حد زیادی از ورود آلودگی صوتی و نفوذ آلودگی‌ها جلوگیری کنند.

این شیشه‌ها به علت نوع ساختارشان از ورود پرندگان جلوگیری می‌کند.شیشه های بازشو به علت قابلیت تاشوندگی از نظافتی دو سویه برخوردار هستند.این شیشه‌ها جدا از ظاهر پیچیده ای که دارند، دارای کاربردی آسان هستند.

هزینه اجرا شیشه تاشو

 

شیشه تاشو

 

در هزینه اجرا و قیمت شیشه جمع شو چند عامل بسیار مهم تاثیر می گذارد که از مهم ترین آنها می توان به اندازه و ابعاد شیشه ها اشاره کرد.مسلما هر چقدر تعداد شیشه های استفاده شده در سازه بیشتر باشد، به همان مقدار قیمت هم افزایش پیدا می کند. علاوه براین عوامل، جنس و میزان ضخامت شیشه ها و نوع فلز  و جنس قاب استفاده شده ریل ها همه بر هزینه اجرا این شیشه ها تاثیر می گذارند.

 

همچنین عوامل دیگری برقیمت اجرای این شیشه ها تاثیر گذار است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورتی که جهت اجرای این شیشه ها احتیاج به آهنگری و جوشکاری بود، هزینه جوشکاری به فاکتور اضافه خواهد شد.
  • در صورتی که درز بندی نا ترازی بیش از یک سانتی متر در کف و سقف جایگاه نصب وجود داشت،هزینه آن بر عهده خریدار می باشد.
  • بالکن هایی که ارتفاع شان از ۱۶۰ سانتی متر کمتر است در محاسبات هزینه، با متراژ ۱۶۰ سانتی متر حساب می شود.
  • اگر بخشی از شیشه بر اساس سلیقه مشتری سندبلاست شود در فاکتور هزینه ها کل ارتفاع شیشه سندبلاست شده در نظر گرفته می شود.

 

جمع بندی

نصب شیشه تا شو باعث پوشاندن فضای بالکن و اضافه شدن فضای جدید به داخل منازل شما می شود تا بتوانید فضایی زیبا و ایمنی را در منزلتان ایجاد کنید.همان طور که در این مقاله اشاره شد با نصب شیشه جمع شو در بالکن می‌توانید از ورود آلودگی‌های صوتی و هوای کثیف به داخل منزلتان جلوگیری کنید و همچنین از ورود حشرات و حیوانات موذی نیز در امان بمانید و در کنار آن نمای زیبایی را در ساختمان به وجود آورید.

 

 

 

منبع : https://www.corning.com

فهرست